Eksootilised viljad koduaias
Autor: Heli Kuusk
Hind: 23.00€

Käesolevast raamatust leiate üle 150 erineva köögiviljakultuuri ja maitsetaime ning enam kui 60 põõsa-puu kirjelduse koos põhja-like kasvatamisjuhistega. Käsitletud on paljusid eksootilisi, aga ka vähemlevinud või asjatult tähelepanuta jäänud liike. Iga taime nimetuse all on toodud tema ladinakeelne nimi ja taime kirjeldus – kui suureks ta kasvab ning millised on lehed, õied ja viljad.
Põhjalikult on kirjeldatud vajalikke kasvutingimusi ja seejärel toodud konkreetsed nõuanded kasvatamiseks. Kuna paljud taimed on meil veel tundmatud, on iga kultuuri all kirjeldatud, milliseid taimeosi ja kuidas toiduks tarvitada ning piltlikustamiseks on lisatud ka mõned toiduretseptid.
Lisaks eksootidele ja vähemlevinud kultuuridele, leiate raamatust ka tuntumaid ja Eesti aiapidajate seas järjest populaarsemaks
muutuvaid viliköögivilju, näiteks arbuusid-melonid, bakla˛aanid, paprikad, lisaks suure hulga salatilisi-spinateid, kaun- ja juurvilju, kapsaid, sigureid ja maitseköögivilju ning maitsetaimi. Igal aiapidajal on väljakujunenud omad nipid ning uusi ja huvitavaid nõuandeid leiab kindlasti ka siit raamatust.
Eraldi osa raamatus on pühendatud nii hekiks kui marjapõõsaks sobivatele puudele-põõsastele, mille seast leiab ka eksootilisi ja
vähemlevinuid, lisaks huvitavamaid kõrgekasvulisi puid. Sissejuhatavas osas on koondatud kasulikud nõuanded ja näpunäited. Vaatame lähemalt, millises mullas millised taimed tahavad kasvada, kuidas mulda parandada ja milliseid väetisi eelistada.
Välja on toodud suur hulk nippe kahjuritega võitlemiseks ja täpsed juhised kahjuri- ja haigustevastaste taimeleotiste valmista-miseks, lisaks võimalusi ka taimelõhnaga kahjurite peletamiseks. Pikemalt on käsitletud ka seemnete külvi ja istikute ettekasvata-mist – nii toas, kasvuhoones kui avamaal. Samuti on kirjeldatud edukaid võtted aia kujundamisel nii dekoratiivtaimede kui köögi-viljakultuuridega, erinevaid piirete loomise võimalusi ning kõrg- ja madalhekkideks sobivaid, sealhulgas erineva lehestikuvärvusega põõsaste liike.
Sissejuhatava osa lõpus jagavad raamatu autorid praktilistel kogemustel põhinevaid soovitusi seemnete ja istikute ostuks.

Lehekülgi 441